studio tatuażu wykonywanie higiena szybko

HISTORIA TATUAŻUTatuaż w założeniu pierwotnym był elementem rytualnym oraz kulturowym. Nie każdy mógł być dumnym posiadaczem takiej ozdoby. W wielu kulturach przywilej ten zarezerwowany był dla konkretnej grupy społecznej, najczęściej takiego zaszczytu doświadczali wojowie z danego plemienia. Taki stan rzeczy możemy zaobserwować przyglądając się bliżej kulturze polinezyjskiej, tutaj aby zasłużyć sobie na tatuaż trzeba było pokonać wroga i “zdobyć” jego wytatuowaną głowę.

Istnieje wiele znaków świadczących o pochodzeniu tatuażu z bardzo zamierzchłych czasów. Między innymi mówi o tym starożytna wzmianka w Biblii gdzie zapisem 19|28 w Księdze Kapłańskiej zabrania się tatuowania ciała. O kwestiach związanych z tatuowaniem ciała wśród starożytnych plemion celtyckich wspomina również Juliusz Cezar.

Względem wcześniejszego podejścia do tatuażu, stopniowo zaczęło ono ulegać kulturowej degradacji. W Europie bądź Ameryce przez wiele wieków tatuaż uznawany był za “przywilej” wśród więźniów oraz w kręgach przestępczych. Według wschodnich tradycji ugrupowań takich jak Yakuza bądź Triada tatuaż świadczył o pozycji w kręgach mafijnych.

W chwili obecnej tatuaż jest traktowany głównie jako ozdoba ciała. Jednakże nadal istnieje wśród niektórych ludzi przekonanie o powiązaniach z “ciemnymi interesami” a czasem faktycznie można spotkać jeszcze tatuaże jako oznakę przynależności do gangu.

Już teraz zapraszamy do śledzenia bloga, niebawem pojawi się artykuł opisujący znane i ważne postaci dla historii tatuażu.


Wróć do artykułów!
historia tatuażu