JAK POWSTAJE TATUAŻ

PRZEDSTAWIAMY PRACĘ KROK PO KROKU

studio tatuażu poznań

ODRYSOWYWANIE KALKI

Najważniejsza chwila przed przystąpieniem do wykonywania tatuażu. Od dobrego odbicia wzoru, chcąc nie chcą zależy też dalsza praca, skupienie wymagane :)

studio tatuażu poznań

GOLENIE WŁOSKÓW

Niestety, nawet najdrobniejsze włoski musimy potraktować maszynką do golenia. Gładka skóra jest niezbędna do komfortowej pracy. Nic się nie haczy i nie ciągnie.

studio tatuażu poznań

PRZYMIERZANIE WZORU

Przymierzamy wzór tatuażu do skóry, sprawdzając czy odbije się on poprawnie. Każdy wzór należy dobrze skalibrować, zwłaszcza w trudnych miejscach aby dobrze pasował.

studio tatuażu poznań

ODBIJANIE WZORU

Przyłożoną do skóry kalkę musimy dobrze odbić, tak aby każda najmniejsza kreska odbiła się na skórze. Z każdej strony musimy odpowiednio docisnąć kalkę do skóry.

studio tatuażu poznań

POPRAWIANIE ODBICIA

W każdych miejscach, w których kalka mogła odbić się nieco słabiej, musimy jeszcze raz docisnąć jej elementy. Proces chwilę trwa, ale efekt zdecydowanie jest tego wart.

studio tatuażu poznań

ODRYWANIE KALKI

Po dokładnym odbiciu wzoru na skórze, musimy delikatnie odkleić kalkę. Robimy to delikatnie i powoli, aby uniknąć rozmawania wzoru.

studio tatuażu poznań

SPRAWDZANIE ODBICIA

To jest ten moment, w którym sprawdzamy dokładność odbicia wzoru. Jest to też pierwsza chwila, w której klient może sprawdzić jak prezentuje się wzór w danym miejscu.

studio tatuażu poznań

STANOWISKO

Stanowisko przygotowujemy zawsze przed rozpoczęciem pracy z kalką. Po jej odbiciu przychodzi czas na dobór odpowiednich igieł i ewentualnie kolorów.

studio tatuażu poznań

PIERWSZE KRESKI

Najbardziej stresująca chwila dla klientów, którzy nie mają jeszcze żadnego tatuażu. Później już okazuje się, że nie jest tak źle i schodzi piewszy stres.

studio tatuażu poznań

KONTUR TATUAŻU

Pracę zwykle zaczynamy od konturów. Wyjątkiem są tatuaże realistyczne, w których konturu nie zaznacza się przy użyciu tuszu. Kontur jest bardzo ważnym elementem tatuażu.

studio tatuażu poznań

WYKONYWANIE KONTURU

Klienci często pytają czy dłużej trwa wykonywanie konturu czy wypełnień. Niestety nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Zależy to od rodzaju wypełnień i ich powierzchni.

studio tatuażu poznań

ROZMIAR KONTURU

Często zdarzają się wzory, w których do wykonania konturu używamy różnego rozmiaru igieł. Łączenie grubszych i cieńszych kresek, daje zdecydowanie ciekawszy efekt.

studio tatuażu poznań

KOLOR KONTURU

Zdecydowanie najbardziej popoularnym kolorem używanym do konturów jest czany, jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić kolorowy kontur - jeśli tylko pasuje do zamysłu projektu.

studio tatuażu poznań

WYPEŁNIANIE WZORU

Po zakończeniu pracy z konturem, przychodzi czas na wypełnienia. Wypełnienia mocno wpływają na przestrzenność wzoru oraz dodają mu wyrazistości. W tym przypadku pełnią one rolę cieniowania.

studio tatuażu poznań

RODZAJE WYPEŁNIEŃ

Tatuaże wypełniamy na różne sposoby, w zależności od stylu oraz projektu. Wypełniamy kolorem np. cartoon, cieniowaniem standardowym np. realistyka czy też whip shading - jak na załączonym zdjęciu.

studio tatuażu poznań

DODATKI DO TATUAŻU

Po zakończeniu wypełnień, możemy kończyć pracę z tatuażem - w przypadku niektórych wzorów. Jednak w większości przypadków wykańczamy jeszcze wzór kolorem białym. Nadając mu świetlistość i wyrazistość.

studio tatuażu poznań

CZYSZCZENIE TATUAŻU

Po zakończeniu pracy, oczyszczamy świeży tatuaż ze wszystkich resztek tuszu oraz kosmetyków używanych w trakcie sesji i zakładamy specjalny okład kojący na kilkanaście minut.

studio tatuażu poznań

OSTATNIA KOSMETYKA

Końcowa kosmetyka zależna jest od użytej formy opatrunku końcowego. W przypadku folii samoprzylepnej nie jest ona potrzebna. Jeśli używamy zwykłej folii, smarujemy tatuaż specjalną maścią.

studio tatuażu poznań

OPATRUNEK FOLIOWY

W trudnych miejscach np. łokieć, stosujemy opatrunek ze standardowej folii oddychającej. W pozostałych przypadkach używamy specjalnej folii oddychającej samoprzylepnej, która jest niemal niewidoczna na skórze.

studio tatuażu poznań

PIELĘGNACJA TATUAŻU

Teraz zaczyna się już twoja rola. Pamiętaj, że praca tatuatora to dopiero 50% pracy. Cała reszta zależy od odpowiedniej pielęgnacji. Koniecznie przeczytaj!
→ przejdź do artykułuWróć do artykułów!


przygotowanie przed wykonaniem tatuażu